SVISV

Reprezentace v Bruselu

Reprezentace studentů i vína naší školy v Bruselu

25. září 2018 se v Bruselu uskutečnila akce „Víno (a umění) z Jihomoravského kraje a Bratislavskej župy“, kterou pořádal Jihomoravský kraj společně s Bratislavským samosprávným krajem. Akce se konala k příležitosti 100 let výročí Československa. Cílem bylo představení obou regionů, regionálních specialit, vinařské tradice a podpora turistického ruchu. Českými partnery akce bylo Zastoupení Jihomoravského kraje při EU a Vinařský fond. Záštitu nad akcí převzal hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek. Akce se zúčastnilo zhruba 140 VIP osobností z evropských institucí, českých a slovenských ambasád nacházejících se v Bruselu, z Bratislavského samosprávného kraje a z Jihomoravského kraje.

V rámci této akce byla oslovena Střední vinařská škola Valtice s žádostí, zda by na akci nemohla uvolnit dva studenty, kteří by zde reprezentovali právě naši školu, jedinou svého druhu v České republice, a celý Jihomoravský kraj.

23. září tak vyrazili na cestu do Bruselu dva žáci čtvrtého ročníku oboru Vinohradnictví Jana Nápravová a Jan Šťastný. Následující den měli naši studenti volno, které jim umožnilo setkat se s našimi europoslanci, navštívit samotné sídlo Evropského parlamentu i poznat krásy samotného města.

25. září pak proběhla výše zmiňovaná reprezentační akce, na které jsme díky výbornému jménu naší školy dostali příležitost prezentovat i vína z naší vlastní školní produkce. Hodnocení zástupce Representation of the South Moravian Region to the EU, bylo jasné: „Vaše vína byla skvělá. A stejně tak je hodnotili i další hosté akce.“

A soudě podle jejího dopisu byli skvělí i naši studenti: „Tímto bych Vám chtěla velice poděkovat za spolupráci v rámci prezentace v Bruselu „Víno a umění z malých Karpat a jižní Moravy“. Janča i Honza byli opravdu skvělí! Spolupráce s nimi byla naprostá radost a myslím, že udělali v Bruselu skvělou reklamu nejen kraji, ale také vaší škole.“